Edward Grzegorz Funke

Tak było...

Autor: Edward Grzegorz Funke
Tytuł: Tak było

14 lipca odbył się wernisaż wystawy „TAK BYŁO” w ramach Festiwalu Media i Sztuka 2017 w Darłówku. Powstała kolekcja portretów reporterskich, widziana okiem bystrego obserwatora, patrzącego na ludzi z ogromną sympatią, humorem i dużym dystansem. Grzegorz Funke od lat realizuje swoją pasję fotograficzną i podróżniczą. Kolejne wystawy cyklu „Portret ze Świata” pokazywane są w całej Polsce, a także poza granicami kraju.

Czytaj więcej...

Wystawa Jan Kanty Fotograficzny

Autor: Edward Grzegorz Funke
Tytuł: "Jan Kanty Fotograficzny"
Kurator wystawy: Jerzy Zegarliński

E. G. Funke przygodę z fotografią rozpoczął w 1966 r. jako członek redakcji Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej "Kronika Studencka", a w tym samym roku Jan Kanty Pawluśkiewicz założył kabaret studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej "ANAWA". Gdy Jan Kanty komponował "Tango Anawa" oraz "Pomarańcze i mandarynki", to Edward Grzegorz fotografował

Czytaj więcej...

Kobiety Świata

Autor: Edward Grzegorz Funke
Tytuł: Kobiety Świata

Wystawa Kobiety Świata
Wystawa powstała jako promocja kalendarza autorskiego na 2017 rok, wydanego pod takim samym tytułem. Dla mnie kobiety są bardzo ważne, ponieważ zawsze w moim życiu zajmowały szczególną rolę. Pierwsza – moja mama. Urodziła mnie i przeżyła najtrudniejszy wojenny okres, gdy dbała o to, bym zawsze miał co zjeść i abyśmy oboje przeżyli.

Czytaj więcej...

Portret ze Świata

Autor: Edward Grzegorz Funke
Tytuł: Portret ze Świata

Stara kobieta z cygarem, mężczyzna karmiący koty, strażnicy odpoczywający w cieniu świątyni... Pozornie od siebie odległe osoby, wyrwane z miejsca przez kadr i odpowiedni moment, a jednak mające tak wiele ze sobą wspólnego. Wspólnego, ponieważ są to portrety głęboko osadzone w swojej kulturze, które tak dużo mówią o miejscu i czasie. Portrety, które na przekór wszechogarniającej dominacji medialnej estetyki, pozostają niezmanipulowanym obrazem zwykłego człowieka.

Czytaj więcej...

Wystawa pt. Chiny Tradycja I Kultura

Autor: Edward Grzegorz Funke
Tytuł: Chiny Tradycja I Kultura

Chiny, nazywane Państwem Środka oraz Tybet - Kraj na Dachu Świata, fascynowały nas zawsze. W 2005 roku odbyliśmy pierwsza wyprawę do Chin. Zauroczeni tym krajem, wróciliśmy do niego w 2006 roku, poszerzając trasę wyprawy o Tybet. Wędrowaliśmy od Pekinu i Badaling, przez północny wschód, Środkowe prowincje oraz piękne rolnicze południe, południowy zachód, aż do Makau i Hongkongu.

Czytaj więcej...

Wystawa fotograficzna - Moja Podróż

Wystawa fotograficzna z okazji 70 urodzin
Autor: Edward Grzegorz Funke
Tytuł: MOJA PODRÓŻ. Przez sześć kontynentów do Swisłoczy
Kurator wystawy: Marta Adamczyk

Muzeum w Koszalinie wernisaż 22 maja 2014 roku, godz. 18.00 Patronat Honorowy Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego i Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Andrzeja Jakubowskiego. 18 czerwca 2014 roku kończę siedemdziesiąt lat.

Czytaj więcej...

Peru

Autor: Edward Grzegorz Funke
Tytuł: Peru
Komisarz wystawy: Wiktoria Blacharska

Słowo o wystawie Peru - kraj i ludzie
Peru - kraj i ludzie to kolejna wystawa fotografii Edwarda Grzegorza Funke z cyklu Portrety świata. W dzisiejszych czasach wiele osób wyrusza w podróże z chęcią zarejestrowania i uchwycenia różnorodności świata jego klimatów, krajobrazów, kultury.

Czytaj więcej...