Edward Grzegorz Funke

Jan Kanty Fotograficzny Bydgoszcz

55. Bydgoski Festiwal Muzyczny
Kontrasty. Polska i sąsiedzi
11.09-6.10.2017
 
55. BFM będzie towarzyszyła w foyer FP wystawa Edwarda Grzegorza Funke  Jan Kanty Fotograficzny. W 2007 w Galerii Five o’clock w Kołobrzegu odbył się wernisaż obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza i tam nastąpiło spotkanie obu artystów. Funke stwierdził, jako portrecista, że Pawluśkiewicz to znakomity model w portrecie reportażowym, a jego osobowość i wszechstronność w sztuce bardzo go inspiruje.

Był to początek projektu, który zrealizowany został przez 10 ostatnich lat w trakcie kolejnych wernisaży. Tak powstał zbiór ponad tysiąca zdjęć, z których wybrano szesnaście. Udowadniają, że Jan Kanty Pawluśkiewicz jest graficzny, muzyczny, architektoniczny, plastyczny, mimiczny, tajemniczy, a na pewno FOTOGRAFICZNY. Kuratorem wystawy jest Jerzy Zegarliński. Jej prezentacja w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart. Edward Grzegorz Funke Absolwent Politechniki Gdańskiej, doktor nauk technicznych, fotograf, dydaktyk, podróżnik, współwłaściciel Fabryki Styropianu ARBET. Członek m.in. Związku Polskich Artystów Fotografików. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1966. Od kilkunastu lat, razem z żoną Krystyną, realizuje autorski projekt fotograficzny Portret świata. Wielokrotnie nagradzany w konkursach krajowych i zagranicznych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
W dniach 30 IX– 21 X 2017 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy będzie prezentowana wystawa malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza pt. Voyage. Artysta specjalizuje się w technice żel-art, której jest twórcą.
http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/multimedia/galeria-fotografii/bydgoskie-festiwale-muzyczne/bydgoski-festiwal-muzyczny/