Edward Grzegorz Funke

Wernisaż wystawy "Portret ze Świata" w Grodnie

"Portret ze Świata" w ciągłej podróży... W piątek 29 lipca 2011 roku w Galerii Miejskiej w Grodnie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy, na które jak zawsze gorąco pragniemy zaprosić, znieważając nawet te obiektywne przesłanki zmniejszające prawdopodobieństwo spotkania. Może bowiem i Państwo właśnie gdzieś... w Świecie, więc do miłego być może!

Na początku zawsze jest pozorny przypadek, któremu demaskująco na drugie imię: los. Nic bowiem nie dzieje się bez przyczyny tyle, że najczęściej poznajemy je w perspektywie dalszej, niż wstępne rozpoznanie. Podróż do Grodna z wystawą "Portret ze Świata" trzeba śmiało określić zrządzeniem losu. Nawet w najśmielszych założeniach trudno było przypuszczać, że fotograficzna pasja umożliwi powrót do korzeni.

 

Konfrontacja z przeznaczeniem, odczuwana spełnieniem takimi słowami opisać cały tydzień na Białorusi i wernisaż wystawy w Galerii Miejskiej w Grodnie w dniu 29 lipca 2011 roku to i tak za mało. Słowa jednak zwyczajnie bywają niekiedy zbyteczne. Uroczyste otwarcie wystawy uświetnili swoją obecności mer Grodna Borys Kozelkow, rektor Uniwersytetu prof. Jewgienij Rowba, prof. Aleksiej Bogustow, dyrektor TV Plus i zarazem prezes Fotoklubu Alaksander Losminski, dyrektor Galerii Irina Silvanowicz a ze strony polskiej Konsul RP Jackek Doliwa i Zbigniew Janasik, oraz wielu miłośników sztuki i kultury, za których obecność pozostaje wdzięczny... nie mniej niż losowi.